Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

O Mnie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 
Prof. Aleksandra Wagner - specjalizuje się w socjologii energii, oraz komunikacji społecznej. Szczególnie interesuje ją problematyka socjotechnicznej transformacji, komunikacji społecznej, deliberacji i polityki inkluzywnej. Jest koordynatorką i współautorką programu studiów magisterskich: Komunikacja społeczna w Instytucie Socjologii UJ. Prowadzi własne badania nad wzorami dyskursów publicznych dotyczących przemian energetycznych i odpowiedzialnego rozwoju technologii. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Cambridge, jako visiting scholar w Leverhulme Center for the Future of Intelligence. Uczestniczy w dwóch projektach programu Horizon Europe:
 
GeneSys-Transforming Gendered Interrelations of Power and Inequalities in Transition Pathways to Sustainable Energy Systems

VAX- TRUST - Addressing Vaccine Hesitancy in Europe.

 
Wykłada socjologię mediów, społeczną odpowiedzialność biznesu, public relations, deliberację i dialog publiczny oraz prowadzi regularne warsztaty z socjologii przyszłości. Od kilku lat zajmuje się działalnością doradczą. Stale współpracuje z Urzędem Miasta Krakowa, firmą szkoleniową Codework oraz CDR w Krakowie. Realizowała projekty dla biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Jest autorką, współautorką i redaktorką książek, artykułów, raportów i strategii z zakresu komunikacji i społecznych aspektów transformacji energetycznej. 
 

  • społeczne aspekty transformacji energetycznych
  • socjologia komunikacji
  • deliberacja i dialog publiczny
  • odpowiedzialny rozwój technologii

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron